Microsoft kupuje ZeniMax – jakie gry Bethesdy trafią na Xbox Game Pass?

Microsoft kupuje ZeniMax – jakie gry Bethesdy trafią na Xbox Game Pass?

Microsoft kontynuuje swoją ekspansję na rynku gier wideo za pomocą akwizycji. W dniu 21 września 2020 roku ogłosił, że kupi ZeniMax Media – firmę matkę Bethesdy Softworks. W wyniku tej transakcji Microsoft będzie miał pełną kontrolę nad markami takimi jak The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Wolfenstein, czy też Dishonored. Warto zastanowić się, które z tych gier trafią na Xbox Game Pass – usługę subskrypcyjną pozwalającą na dostęp do ponad 100 gier.

The Elder Scrolls

Bez wątpienia The Elder Scrolls jest jedną z najbardziej popularnych serii w portfolio Bethesdy. Fani oczekują, że Microsoft umożliwi dostęp do całego cyklu gier z rodziny TES na Xbox Game Pass. Wraz z zakupem ZeniMax Media, Microsoft ma również dostęp do wersji wczesnych wydań gier TES. Biorąc pod uwagę, że seria TES towarzyszy nam od prawie 30 lat, zestawienie wszystkich tytułów The Elder Scrolls na Xbox Game Pass mógłby zainteresować zarówno weteranów, jak i nowe pokolenie graczy.

Fallout

Fallout to kolejna popularna seria, na którą Microsoft zyskał prawa po zakupie ZeniMax Media. W przypadku Fallouta, Microsoft ma już na swoim koncie wcześniejszą, znakomitą transakcję z twórcami gry – Obsidian Entertainment – którzy zaprojektowali wersję Fallouta – New Vegas. Biorąc pod uwagę, że wszystkie gry Fallouta powinny trafić do usługi Xbox Game Pass, subskrybenci będą mieli szansę odkryć cały świat zniszczonego po apokalipsie Wasteland.

Doom i Wolfenstein

Doom i Wolfenstein to dwie serie gier akcji, które na stałe wpisały się w historię gier wideo. Obie serię przyniosły rozwiązania techniczne i wizualne, z których wiele innych gier czerpało inspiracje. Biorąc pod uwagę, że Bethesda Softworks kupiła id Software (odpowiedzialną za stworzenie serii Doom), to możemy oczekiwać, że wszystkie gry z obu serii zostaną dodane do Xbox Game Pass.

Dishonored

Dishonored to gra fabularna typu „stealth”, która po raz pierwszy zadebiutowała w 2012 roku. Gra zdobyła wiele pozytywnych opinii dzięki przemyślanej mechanice rozgrywki i stylistyce „steampunk”. Mimo że seria nie sprzedała się tak dobrze jak The Elder Scrolls czy Fallout, to i tak stała się kultową marką w dziedzinie gier fabularnych. Jeśli Bethesda Softworks zdecyduje się dodać te gry do Xbox Game Pass, to będą one stanowiły idealną propozycję dla miłośników gier typu „stealth”.

Podsumowanie

Microsoft kupił ZeniMax Media i zyskał kontrolę nad markami takimi jak The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Wolfenstein, czy też Dishonored. Wszystkie te tytuły mogą pojawić się na usłudze Xbox Game Pass na konsolach oraz komputerach osobistych, co stworzy jeszcze większą wartość dla subskrybentów. To szczególnie miłe dla fanów RPG, FPS i stealth, którzy nie są zainteresowani płaceniem za poszczególne tytuły na Steamie lub Epic Games Store.

Popularne posty