Czy inni na pewno mają lepiej?

1 sierpnia 2020 Wyłącz przez Bogdan

Krystyna Mirek to poczytna autorka, który wydała już, bagatela, dwadzieścia parę książek. Niesłabnące zainteresowanie stałego grona czytelników i czytelniczek sprawia, że wciąż z zamiłowaniem tworzy. Autorka znana jest z takich powieści jak: “Na strunach światła”, “Obca w świetle singli”, “Szczęście za horyzontem” czy “Miłość z błękitnego nieba”. Główne tematy, które Krystyna Mirek porusza w swoich obyczajowych powieściach to: miłość, przypadki losu, relacje rodzinne, problemy życia codziennego. Jej najnowsza pozycja, czyli “Inni mają lepiej” (https://www.taniaksiazka.pl/inni-maja-lepiej-krystyna-mirek-p-1379120.html) opowiada o losach trzech kobiet, między którymi rodzi się wyjątkowa przyjaźń.

O czym jest książka “Inni mają lepiej”?

Najnowsza książka Krystyny Mirek przedstawia historię Zuzy, Natalii i Jagody, których losy, pod wpływem różnych okoliczności, splatają się. Powieść pokazuje, jak bardzo może się mylić, oceniając powierzchownie życie innych ludzi, będąc przekonanym, że oni mają łatwiej, lepiej, a tak naprawdę nie znając wszystkich jego blasków i cieni.  “Inni mają lepiej” to idealna lektura dla tych, którzy zawsze uważają, że trawa po drugiej stronie jest bardziej zielona, że koleżanka ma bardziej kochającego męża, sąsiad grzeczniejszego psa, a siostra pracująca w korporacji bardziej prestiżową pracę. Bohaterki książki zaprzyjaźniają się dzięki przedszkolnej znajomości córek. Dla każdej z bohaterek to nieco inny etap w życiu, jedna z nich jest samotną matką, jedna związała się z mężczyzną, który ma syna z poprzedniego, nieudanego, związku, natomiast kolejna wyszła za mąż za swoją miłość z młodości. Każda z bohaterek zmaga się z różnego rodzaju problemami życia codziennego, szukając rozwiązań. Każda z bohaterek książki “Inni mają gorzej” przemilcza to, co ją trapi i jednocześnie jest przekonana, że to jej przyjaciółki mają lepiej i są szczęśliwsze.

Nadzieja na lepsze jutro

Najnowsza książka autorki “Pojedynku uczuć” to taki rodzaj powieści, która daje nadzieję na to, że będzie lepiej, a po burzy wzejdzie słońce. Książka jest refleksyjna i sprawia, że czytelnik w trakcie lektury zaczyna się zastanawiać, czy sam czasem nie korzysta z tego szkodliwego schematu myślenia, że to właśnie inni mają lepiej, są ładniejsi, mądrzejsi, mają mniej problemów. A może to właśnie my dla kogoś jesteśmy wersją ona/on ma lepiej? Skąd wiesz, co kryje się za drzwiami tego małżeństwa, które zawsze wydaje się takie miłe i uczynne albo w domu rodzinnym przyjaciółki robiącej karierę w reklamie, która zjeżdża do niego raz na rok?

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com